Давним-давно, коли Земля була плоска, купив я собі бездротову мишку від відомого виробника. Найімовірніше, це була M510 (купувалась у складі дорогого та розрекламованого набору Cordless Desktop Wave, я не знайшов в інтернеті інформації, що там тоді була за миша, адже пізніші набори отримали іншого гризуна). І я з нею так намучився, що зарікся надалі купувати бездротові миші загалом і миші Logitech зокрема.

Тут доведеться зробити відступ та пояснити, що пішло не так. Це необов’язкове чтиво, написане лише для того, щоб ви розуміли, через що я пройшов і які у мене вимоги до мишей. Хто хоче відразу перейти до огляду самої миші, це може пропустити.

Необов'язкове читання

Почну з того, що Logitech M510 – це миша, яка живиться від двох (!) АА батарейок. Вона тупо важка. Важка не тільки для звичайного використання, але і для геймінгу. І це не справа звички, до її ваги я так і не зміг звикнути. Причому, незважаючи на величезні батареї, вона їх з’їдала приблизно за місяць. Я швидко втомився інвестувати в найближчий господарський магазин, тому дуже швидко прикупив акумуляторні батареї, що перезаряджаються. Це ті, для яких ще потрібно купити спеціальний зарядний пристрій, за допомогою якого вони заряджаються цілий день. Тобто дуже швидко у мене в найближчому ящику з’явилася «миша на заміну». Ну, або додатковий комплект батарейок доводилось тримати під рукою.

При такому енергоспоживанні миша мала настільки «потужний» передавач, що з задньої панелі ПК, що стоїть під столом, до стільниці сигнал не «добивав». Перекладаючи на метричну систему, це менше метра виходить. У комплекті йшов спеціальний USB-подовжувач, щоб донгл можна було поставити безпосередньо перед мишкою. Це ніби й дрібниці, але з дивана керується погано. Такі ось дикі бездротові технології.

Але добила мене ситуація пізніше. Через якийсь час мишка почала безбожно глючити. Насамперед, фірмове колесо. Крутилося воно нормально, але натиснути на нього стало цілою проблемою. Так як у Logitech фірмове колесо, що могло натискатися у сторони, то дуже швидко клікер всередині помер. Натискання або не спрацьовувало, або спрацювало затискання, або подвійне натискання, або потрійне. І часом було складно визначити, чи це батарейки сіли, чи просто звичайні глюки. Також були проблеми з «гуляючим» або неточним позиціонуванням курсору, особливо за низького заряду батарейок. І, зрештою, вона взагалі померла, відмучившись близько 2 років.

Цікавий для себе висновок я виніс – принцеси теж какають. Тобто, Logitech може скільки завгодно тепер розпинатися, що її продукцію розробили дуже серйозні дослідники, які створили анатомічно ідеальну форму, а якість перевірено численними тестами на витривалість у супер-наворочених лабораторіях з роботами – мав я на увазі все це маркетингове лайно. Повірте, продукція Logitech, як і інших дорогих брендів, так само створена із пластику. Причому зроблена в Китаї. Як і сотні не розбрендованих маніпуляторів. І використані такі самі дешеві компоненти, на кшталт гів’яних «клікерів». Різниця є, але тільки в суворо обумовлених ситуаціях, як-то фірмовий додаток. Преміальна якість у всьому – це чистий маркетинг. Тепер я можу навіть скласти словник маркетингового лайна:

Симетрична форма миші, яка підходить як для правшів, так і для лівшів” — нам настільки насрати на лівшів, що краще заощадимо і заштовхнемо в роздрібні мережі пару симетричних моделей, шульги щось теж виберуть, а ні — значить, правші розкуплять.

«Анатомічно правильна форма» – дизайнери на запит маркетингового відділу викотили дизайн, підходящий для космічного корабля. Толку в ньому 0, зате виглядає багато. Ми тут грішною справою зробили націнку 300%, але ж треба щось навішати покупцеві, щоб він не відчував себе, ким він для нас є (лохом), віддаючи гроші.

20 додаткових кнопок і 3 коліщатка для зручної роботи” —і ми всі розуміємо, що 99% користувачів будуть використовувати одне колесо і 4 кнопки.

Супер-мега енергозберігаюча технологія бездротової передачі” — миша вимикатиметься при простої через 5 хвилин.

Ну, і таке інше.

Так, я розумію, що це окремий випадок, і у вас з усім вищепереліченим не було жодних проблем. Але це мій досвід. І складно передати словами мою радість, коли я плюнув і купив просту, як колоду провідну A4Tech X6-70D. Легеньку, як пушинку, і не треба стежити, чи вона заряджена. За весь час я взагалі ніколи не звертав на неї уваги – вона просто працювала. А це саме те, що мені потрібно було від неї.

Але минули роки, і її сенсор став підсліпуватим, так що настав час обнови. Я уточню: вона відпрацювала 7 років і досі працює, просто сенсор втратив точність. Не глючить, просто дуже складно навести на дрібний об’єкт.

Бездротовий досвід був настільки яскравий, що я твердо був налаштований купувати дротову мишу. Тим більше, вони на порядок дешевші. Але мене спокусила модель із вбудованим акумулятором. Називалася вона Azzor Cantelopes, але побіжний рисеч показав, що ця модель має десятки назв, деякі навіть трохи зовні відрізняються, але всі вони +/- однакові. Так, це Китай, дитинко! Отже, для більшості з них усі твердження будуть справедливі.

Суть Azzor Cantelopes

Китайська миша оснащена незнімним акумулятором, що перезаряджається. Коли він розряджений, можна підключити спереду USB-шнуром до порту на комп’ютері або зарядки від телефону і продовжувати користуватися мишею. Причому процес повної зарядки триває близько півгодини. Менше години, Карле! Хто заряджав пальчикові акумулятори, плачуть від щастя разом зі мною.

Зовнішній вигляд

Миша симетрична, ліворуч є звичні клавіші вперед-назад, а зверху перемикач роздільної здатності. Саме миші Azzor бувають темні глянсові, темні матові, білі і червоні. Класно виглядають усі. Червона особисто мене дратувала, хоча зовнішній вигляд у неї супер, хто не уникає цього кольору, дуже рекомендую. Я взяв білу та чорну. Серед чорних мені більше сподобалася матова із софт-тач покриттям. Я знаю, що дуже швидко вона назавжди відобразить силует моїх двох пальців, але хрін з ним, хочу саме її!

І сюрприз, але фіг там! За півроку, софт-тач покриття на головних клавішах зберегло свою привабливість. Ну, що сказати, залік.

Миша відносно легка. Не настільки, як A4Tech, але загалом, акумулятор всередині не відчувається. По специфікації 80 гр., не перевіряв, але дуже схоже. Ще можу відзначити не дуже вдалу ергономіку. Найфізіологічніші форми у мишей, передній край яких знаходиться максимально низько. Коли кнопки всього на пару міліметрів вище за килимок. Тоді й рука у фізіологічному положенні та захоплювати її можна практично будь-яким хватом. Ця ж наділена стильнішою зовнішністю, але передня площина знаходиться вище, руку доводиться тримати припіднятою, що призводить до навантаження на променево-зап’ястковий суглоб. Та й «хват пазуром» буде не таким зручним.

В іншому ж, зовнішній вигляд просто супер. Рівно те, що й очікуєш.

Хоча ні, поспішив. Є у мишки режим роботи з підсвічуванням. Не знаю, кому він потрібен у мишці, що працює від акумуляторів, але така можливість є. Так ось, підсвічування має тільки логотип орла на спинці. Ні кнопки, ні якийсь інший елемент не підсвічується, тому кайфу від крутого «неону» вам з нею не отримати.

Я не знаю, лазерний у неї сенсор чи оптичний, схиляюся, що таки лазерний. Червоного світіння від нього немає. Але в момент, коли тільки-но перевернув її вгору дном, ледь помітне червоне свічення розглянути можна. Потім його автоматика відрубує. Таке ж ледь помітне світіння було у миші Logitech. Для мене це суттєвий плюс, тому що в мене по дому лазить маленька дитина, і миша, що світиться, як ялинка новорічна, — це справжній подарунок, повз який не пройти, а я без миші залишитися не хочу.

До речі, про дітей. Якщо, купуючи китайську мишку, ви живете не одні в квартирі, і, якщо у вас не особняк із особистим кабінетом у пентхаусі, вам дуже сподобається, що основні кнопки дуже тихі. Мені це подобається, навіть якщо ніхто не спить. Не люблю я гучних звуків. Для мене ідеально, щоб був тихий системник, тиха клавіатура, тиха миша та заспокійлива органна музика з підвалу. Хоча, бачив у коментарях, що деяким незвично, вони «не відчувають натискання». Не знаю, як їх можна не відчувати, якщо врахувати, що тактильні відчуття ніхто не скасовував, а також те, що вона не ватою всередині набита. Хоча, при відкритому вікні, або увімкненому фільмі, чути її, звичайно, взагалі не буде.

В роботі

Миша працює без будь-яких драйверів, налаштувати її будь-яким чином під себе проблематично. Максимальна роздільна здатність сенсора 1600 dpi, хоча на коробці написано 2400 dpi, але, швидше за все, коробка одна, а миші туди кладуть різні. Мінімальне значення мені знайти не вдалося, за відчуттями, не більше ніж 700 dpi. Усього режимів 3, значення середнього для мене теж та ще загадка, на око, близько 1000 dpi. Цього достатньо для звичайного офісного використання, а ось для ігор – дуже мало. Я не геймер, граю лише в міру вільного часу, і то мені хотілося б хоча б ще одну градацію. Зрозуміло, в ігри я на ній все ж таки граю і сильних проблем не відчуваю. І в шутери, і в стратегії, і в MMORPG. Ігри, до речі, дуже сильно її навантажують, тому що часто там кліків за хвилину сильно більше сотні.

Миша не геймерська. Ввечері побігати з ботами можна без будь-яких проблем, затримки проблеми не становлять. Але якщо ви хоча б трохи серйозно ставитеся до ігрових змагань, то краще беріть дротову, лаг звісно є.

Якщо підсумувати, то професійному геймеру вона не підійде — немає можливості записувати макроси, мало варіацій dpi, та й верхнім 1600 зараз нікого не здивувати. А ось пограти після роботи для душі – жодних проблем.

На роботі до неї претензій немає. Графічні редактори, що векторні, що растрові – все наше, чутливості вистачає.

Підсумок

У результаті миша дуже сподобалася. Правду кажучи — я від неї в захваті. Миша має точний сенсор і позбавлена ​​критичних проблем. Я не знаю, наскільки вона виявиться довговічною, але, якщо пропрацює хоча б рік – то воно безперечно того варте. Мій досвід показує, що миша – це витратний матеріал. Що миша за сотні доларів, що миша за десять. Через якийсь час стає підсліпуватий сенсор або починають глючити кнопки. Просто якщо у вас великі вимоги, наприклад, серйозне захоплення іграми, то вам не обійтися без дорогого гризуна. А люди із захопленнями простіше різниці не помітять. У результаті миша у мене використовується щодня два з половиною роки. На даний момент всі кнопки працюють, коліщатко в нормі, батарея все ще тримає близько місяця і навіть софт-тач покриття на основних клавішах не облізло, а це я вважаю чудовим показником для китайської миші за $7, сміливо рекомендую.

Від Youstas

Залишити відповідь