Об’єктивно порівняти якість антивірусних програм різних компаній неможливо. Якісь рішення боротимуться краще з одними загрозами, інші – з іншими. Хтось сильніше навантажує систему, хтось менше. Якийсь продукт вийшов банально більш красивим та зручним. Та й набір інструментів у всіх різний. Але є аспект, яким можна дуже точно порівняти продукти абсолютно різних фірм – вартість. Отже, скільки оцінюють розробники антивірусного ПЗ свої продукти?

Дослідження проводилось у лютому 2014 року. Ціни взяті з офіційних сайтів антивірусних компаній. Для комплексних рішень Internet Security вибиралася ліцензія на 3 комп’ютери на 1 рік. Для антивірусних рішень вибиралася ліцензія на 1 комп’ютер, крім Nod32 та Kaspersky Antivirus, які пропонують мінімальну ліцензію на 2 ПК. Враховуючи, що для різних ринків найчастіше компанії виставляють різні ціни, використовувався регіон Україна, або Росія, якщо компанія має уніфіковане СНД-представництво (Symantec). Потім ціни переведені до доларів США за поточним курсом Національного банку. Зараз відбуваються коливання курсу російського рубля та української гривні, але поки що амплітуда коливання не виходить за $1, так що це не повинно сильно вплинути на загальну картину.

Висновок

Як бачимо, найдорожче свою працю оцінює так улюблений в СНД Eset, знайомий багатьом по продукту Nod32. Найменшу вартість має avast!. Вартість avast! Antivirus Pro не найнижча на ринку, проте слід врахувати, що базовий антивірусний продукт компанії є абсолютно безкоштовним. Майже на одному рівні з avast! розташувалися продукти антивірусної компанії Panda.

Цікаво, що гіганти галузі Kaspersky та Norton, хай і коштують недешево, проте не є найдорожчими у рейтингу. Це й не дивно – мільйонні продажі у всьому світі дозволяють їм навіть ще сильніше знизити ціни на роздрібні продукти.

Від Youstas

Залишити відповідь