Тепер за Netflix чи Spotify ви можете заплатити у самому застосунку і не платити відсоток Apple. Раніше такі дії були прямо заборонені політикою AppStore і за це застосунок могли назавжди викинути з магазину. Заплатити за застосунок чи підписку можна було лише через сам AppStore і за це Apple отримувала відчутну долю прибутку.

Ці зміни обумовлені урегулюванням з Японською комісією по справедливій торгівлі і поширюється на усі застосунки, що пропонують підпискову модель оплати. Єдине, розробникам треба буде надати запит на розміщення сторонніх посилань на узгодження в AppStore. Це дозволить не сплачувати до Apple 15-30% суми за користування сервісом оплати і скоротити вартість послуг для кінцевого користувача.

Google також почала тестувати можливість оплати через сторонні сервіси у Android. Google буде отримувати комісію, навіть якщо користувач оплатить сервіс через сторонній білінг, однак комісія буде становити менше 15%, скільки зараз компанія забирає за оплату через Google Pay.

Найбільше всього у цих змінах зацікавлені стримінгові сервіси як-то Netflix і Spotify, тому що у них уже є власний відлагоджений білінг і їм дешевше користуватися ним. А більш дрібні розробники все одно будуть користуватися послугами Apple і Google. Також, швидше за все, на даному етапі не йде мова про трансплатформену оплату сервісу і якщо у вас у господарстві є пристрої з обох екосистем, то оплатити підписку один раз не вийде.

Від Youstas

Залишити відповідь