Планета Земля знову благополучно зробила ще один виток своєю натоптаною доріжкою, і знову настала осінь. Традиційно в цю пору року в тихе американське містечко Купертіно збираються на традиційне нерестилище любителі яблучної техніки. У цей час компанія показує свої дослідження в телефонній сфері за рік. Фокус у тому, що весь наступний рік на їх праці дорівнюватимуть не тільки покупці всієї Землі, а й компанії-конкуренти. А тепер давайте поглянемо, в тіні чого будуть існувати всі телефонні вендори найближчий рік.

iPhone 6

Почнемо з iPhone. Чисто теоретично це питання стояло дуже давно і вже дуже гостро. Це якраз той випадок, коли Apple або все-таки поступиться трендом, або буде повалена ним і піде на спад. Apple встигла застрибнути в поїзд, що відходить, і в найближчому майбутньому проблем у компанії з баблом не буде. Це саме той випадок, коли від якості iPhone нічого не залежить. Apple зараз на тому рівні, коли може собі це дозволити. А тому можна побажати трохи, що Apple радикально нічим не здивувала, що роздільна здатність шостих iPhone дуже блякла на тлі конкурентів, що камера випирає, що iPhone 6 Plus більше, ніж Galaxy Note (а він сам по собі немаленький, та й екран у нього більше ) … але це все не має сенсу, бо, е-моє, представили шостий айфон! Щоправда, насправді він восьмий. Але не має значення. Продаватиметься він буде дуже добре, настільки, наскільки це дозволить ринок. А якщо ні, то є серйозні побоювання, що після виходу восени iOS 8, iPhone 5s/5c перетворяться на гарбуз і почнуть підгальмовувати (бували, знаєте, прецеденти). Тож купуватимуть айфони. Інша ситуація з годинником. Годинник – це зовсім інший сегмент. Всю свою історію Apple продавала техніку. Причому переважно високотехнологічну техніку. Годинник – це радикально інший сегмент. Інший у плані виробництва. Інший у плані технологічності. Інший у плані вимог. А найголовніше – це продаж. Годинник повинен бути дорогим і статусним. Дешевий електронний годинник нікому не потрібний. Годинник, який через рік застаріє, нікому не потрібний. Годинник, який потрібно щодня заряджати, нікому не потрібний. І знову-таки, головне: годинник, який люди купуватимуть раз і на все життя (ну, може, двічі) не потрібні Apple. Так, я усвідомлюю, що це ж Apple. Що це та компанія, яка неодноразово «винаходила» ніші та змінювала їх до невпізнанності. Питання, чи потрібно це самої Apple?

Apple Watch

Apple може підійти до питання відповідально і піти шляхом Rolex або Parker. Але їм це навряд чи потрібно. Цінувачів цих компаній у світі не так вже й багато. І такі продукти не змінюватимуть щороку. А «гіківський» технічний годинник – дуже приваблива ніша. По-перше, їх часто змінюють, що дозволить отримувати бакшиш нескінченно (теорія запланованого старіння, ага), не боячись насичення ринку. А по-друге, такі речі купуватимуть не поодинокі поціновувачі, а мільйони. Щоправда, у звітності Apple це виглядає як мільярди. Доларів США, у сенсі. Отже, що ми маємо. Незабаром у багатьох людей знову буде зайнято зап’ястя. Вони будуть заряджати годинник щодня (це ж Apple, вони або щось придумають, або не заморочуватимуться і зроблять зручний безконтактний док, куди їх класти на ніч). Вони будуть змінювати годинник раз на кілька років. У це майбутнє нас веде Apple. Я сумую за людством, але воно саме з радістю йде в таке майбутнє. Радо стоячи в черзі біля Apple Store. Що потрібне для успіху Apple? Нічого особливого. Зробити їх справді зручними у використанні. Навчити взаємодіяти з цією їхньою екосистемою. І у них на те є всі шанси. Більш того. Ситуація така, що навіть якщо вони не вдадуться, мільйони програмістів самі все зроблять. І навіть, якщо Apple має намір цього перешкодити, люди зроблять джейлбрейк і таки досягнуть свого. По суті, від Apple не так вже й багато потрібно – просто нічого не зіпсувати. Ну, ось я й сказав майже все, що хотів. Залишилося лише одне. Чи раджу я тікати та віддавати гроші? За iPhone – безперечно. Принаймні якщо у вас не iPhone 5s. Чи раджу я купувати Watch? Ні. Втім, годинник ще не випущений, і напевно зарікатися не стану. Але досвід Apple говорить про те, що друге покоління продукту в багато разів буде краще першого млинця. Згадайте перший iPhone, перший iPad і навіть перший Apple TV. Усім яблук!

Від Youstas

Залишити відповідь