скріншот сайту вебальта

Напевно, кожен, хто встановлював софт на свій ПК, рано чи пізно стикався з тим, що в систему проникає якась какашка. Найчастіше змінювалася стартова сторінка у браузері або навіть дефолтна пошукова система. Найчастіше доводилося рутинно запускати всі встановлені в системі браузери та змінювати потривожені налаштування. Це стало настільки поширеним, що найпопулярніші браузери навіть навчилися блокувати такі зміни з виведенням попередження для користувача.

А нещодавно на мою машину підступно проникла зловредина під назвою webalta. І я вам скажу, що багато вірусів більш невинні, ніж цей формений троян. Всі налаштування браузерів залишилися недоторканими, проте при запуску кожного незмінно відкривалася ця гидота. У маркетологів такі методи нечесної боротьби називаються по-модному «агресивним просуванням». Нехай горять у пеклі вони за це, нехай кожна контора, хто цим промишляє, негайно збанкрутує.

Все ж таки класичному Windows дуже не вистачає уніфікованого магазину додатків, для того, щоб їх завантажувати від розробника, без жодних приблуд. І щоб усіх, у кого руки зачешуться, одразу централізовано банили!

Але повернемося до наших пирогів. Отже, як подолати цю атаку. Спочатку видаляємо з реєстру все, що містить слово webalta. Для цього відкриваємо редактор реєстру (Win+R або у рядку пошуку в меню Пуск вводимо regedit). У редакторі відкриваємо пошук та шукаємо слово webalta. Все, що знаходиться, видаляємо і продовжуємо пошук (кнопка F3), поки не пройдемо весь реєстр. Якщо у встановлених програмах є щось з назвою webalta – видаляємо також. Хоч у мене там нічого такого не було. Також корисно обшукати диск C:. Для цього заходимо в “Мій комп’ютер”, відкриваємо диск C:, тиснемо Ctrl+F і вводимо webalta. Все, що можна видалити, зносимо. Після цього видаляємо всі старі ярлики на браузери та створюємо нові.

На цьому поради в інеті закінчувалися. Але моя Windows 7 продовжувала робити редирект! Причому видаляєш ярлик, створюєш новий на Робочому столі – все норм. Але варто закріпити на панелі швидкого запуску або запустити його з меню “Пуск” — і все поверталося в царство пекла. Від розпачу захотілося перевстановити Windows. Втім, рішення знайшлося.

Так, ярлики ця чума змінила. Але проблема у самій Windows 7. Не знаю точно, як працюють закріплені посилання та посилання на програми, що часто використовуються в меню Пуск, але вони пов’язані. Це зроблено для того, щоб, якщо програму з меню Пуск закріпити на панелі завдань, вона перестала дублюватися і пропадала з Пуска. Але в моєму випадку ця функція заважала! Отже, якщо у вас така напасть і якщо ви зберігаєте посилання на браузери на панелі завдань – є рішення для вас. Потрібно видалити старі посилання на браузер з Робочого столу, відкріпити з панелі завдань та видалити з меню Пуск. Це важливо! Відкриваємо меню Пуск, там буде список часто використаних програм. Клацаємо правою кнопкою на вашому браузері та вибираємо «Видалити нафіг з цього списку». Після чого розкриваємо повний список додатків, обираємо ваш улюблений браузер, запускаємо його та закріплюємо на панелі. Або не закріплюємо =)

А взагалі, я закликаю боротися з такими розумниками всіма доступними методами. Якщо форми для відгуків на сайті немає, можна у сервісі відгуків webmoney advisor написати, що це шахрайський сайт, можна відправити його до вашої антивірусної компанії. Можна (і потрібно) відкладати купи гівна у відгуках до програм, які займаються цим. Так прямо і пишіть: «обережно, разом з програмою на комп’ютер встановиться така гидота, яку потім фіг видалиш із системи». Нехай потенційні користувачі добре подумають, чи варто воно того.

Від Youstas

Залишити відповідь