nVidia потрапила цього року у неприємну історію. Для того, щоб збільшити продуктивність і знизити енергоспоживання, їм довелося урізати частину виконавчих блоків, що призвело до того, що відеокарта GeForce GTX 970 не змогла використовувати всі 4 Гб відеопам’яті однаково добре. Доступ до 3,5 Гб здійснюється на високій швидкості, але доступ до решти 0,5 Гб дуже низький, що призводить до реального падіння продуктивності у вимогливих іграх.

Так сталося, тому що на останній блок пам’яті просто не вистачило контролера, який би керував. Його просто вирізали разом із обчислювальним сегментом, який потрапив під скорочення. А це в свою чергу сталося, тому що nVidia третій рік не може перейти на 20-нм техпроцес і для того, щоб хоч трохи збільшити продуктивність нового покоління (і підстегнути продажі), довелося викинути блоки, що рідко використовуються, щоб звільнити місце для більш затребуваних.

З огляду на те, що це особливості самого чіпа, виправити ситуацію неможливо за допомогою драйвера.

Найгірше в цій ситуації те, що nVidia не намагалася оголосити про проблему свідомо. Про обман стало відомо вже після початку продажів, і історія набула вигляду справжнього скандалу.

Компанії довелося випустити прес-реліз із поясненням особливостей архітектури цієї відеокарти. Зараз справа йде до того, що nVidia доведеться задобрювати покупців безкоштовними іграми або грошовими бонусами, щоб уникнути судових позовів. Крім того, швидше за все в Америці та Європі виробника змусять писати у специфікаціях картки не 4 Гб пам’яті, а 3,5 Гб +0,5 Гб.

Цю ситуацію не зміг пропустити головний конкурент – AMD. З приводу того, що трапилося, компанія опублікувала картинку з головним конкурентом GTX 970 – Radeon R9 290 та підписом: «4 Гб означає 4 Гб».

Від Youstas

Залишити відповідь