Epic Games збирається продовжувати священну війну з Apple і, попри жахливі умови, все одно буде запускати власний магазин застосунків на iOS. Вже з’явилась новина, що Apple відновила обліковий запис розробника Epic Games. Також це означає що Fortnite через 4 роки знову з’явиться на iPhone, хоча і тільки в Європі.

Ще в січні, коли стало зрозуміло що Apple доведеться дозволити сторонні магазини застосунків для iOS, Epic Games оголосила, що буде запускати свій Epic Games Store. Але до останнього часу залишалося незрозумілим, чи не виникне у Apple спокуса перешкоджати конкретно Epic Games.

Навіть за умови використання стороннього магазину і стороннього методу оплати, Apple залишає за собою обов’язкову премодерацію усіх застосунків, що там публікуватимуться, а також отримуватиме відсоток з продажів. Користувачі техніки Apple поза межами Європейського Союзу не зможуть жодним легальним чином отримати доступ до сторонніх магазинів застосунків. А тому можна очікувати, що попереду нас ще чекає багато судових процесів, перш ніж ситуація стабілізується.

Конфлікт між Epic Games та Apple тягнеться ще з серпня 2020 року, коли Apple видалила гру Fortnite з App Store. Справа в тому, що згідно з ліцензійною угодою, будь-який платіж у грі чи застосунку на iOS підпадає під 30% комісію на користь Apple. Epic Games же запропонувала гравцям заплатити за внутрішньоігрові покупки двома різними способами – через Apple Pay з комісією, або через власну систему без комісії. Після видалення гри з магазину, Epic Games розпочали тривалий судовий процес, звинувативши Apple у створенні штучної монополії. Що цікаво, Epic не вимагала компенсації за видалення гри, а лише прагнула домогтися чесної конкуренції на ринку, дозволивши іншим компаніям використовувати власні магазини і системи оплати. Судовий процес у США було програно, а от в ЄС схожий судовий процес виграно і з 7 березня 2024 року Apple має дозволити стороннім розробникам використовувати власні магазини і системи оплати.

Джерело

Від Youstas

Залишити відповідь