7 травня 2024 року Apple презентувала нові iPad Air та iPad Pro. iPad Air тепер представлений у двох розмірах – 11 та 13 дюймів, причому більша модель має також кращі динаміки. Шосте покоління iPad Air тепер працює на чипі M2, на якому працювало попереднє покоління iPad Pro. Він більш потужний, має потужний кластер Neural Engine, який використовують професійні програми для обробки зображень і відео, а також підтримує WiFi 6E. Нарешті Apple стало соромно використовувати 64 Гб в базових версіях iPad і новинки тепер мають мінімум 128 Гб. Причому тепер присутній широкий вибір обсягу пам’яті – 128Гб, 256Гб, 512Гб і 1Тб. Ціни на 11-дюймову версію починаються з $600, а на 13-дюймову – з $800 до оподаткування.

Відчутно більше нововведень отримав iPad Pro. Обидві Pro-моделі стали тонше, 11-дюймова модель має значення 5,3 мм, а 13-дюймова «Прошка» – 5,1. І хоча 0,2 мм неможливо помітити неозброєним оком і це чистий маркетинг, завдяки більшій діагоналі різниця явно буде відчуватися сильніше. Компанія називає iPad Pro 13” найтоншим своїм пристроєм. До появи планшетів у продажі важко сказати, наскільки зменшення товщини вплинуло на автономність.

Зменшення товщини планшета компанія явно досягла завдяки відмові від microLED-дисплеїв і перехід на OLED, який не має окремого шару підсвітки. Для того щоб досягти нечуваної яскравості дисплея на усій площі (1000 ніт одночасно на всій площі дисплея та 1600 ніт на частині), Apple презентувала технологію Tandem OLED, суть якої полягає в комбінуванні двох випромінюючих частин OLED-панелей в одній. Безумовно, це буде найкращий дисплей серед планшетів, але поки що не зрозуміло, як саме компанія подолала технічні труднощі. Адже OLED-панелі вже давно дозволяють отримувати і набагато більші показники пікової яскравості, але лише на невеликій ділянці дисплея, що активно і використовується у HDR-контенті. Але якщо зображення буде складатися з майже повністю білого тла, сильно зросте як енергоспоживання дисплея, так і його нагрів. Тому усі існуючі OLED дисплеї наразі автоматично зменшують максимальну яскравість на дуже світлих зображеннях.

Також новий дисплей iPad Pro отримав опцію Nano Texture Glass, як в Apple Studio Display. Вона дозволить зменшити кількість відблисків при яскравому оточенні. Але вона дещо додає матовості зображенню, тому Apple зробила її саме як опцію. Дозамовити її можна буде за додаткові +$100 до вартості, але вона доступна лише для версій на 1 і 2 Тб.

З якоїсь причини Apple продовжує використовувати в iPad Pro найпотужніші процесори. Так, новинка отримала процесор Apple M4, виготовлений по 3 нм технології. Чіп має 4 потужних ядра і 6 енергоефективних. 10-ядерна відеопідиситема підтримує RayTracing. Apple стверджує, що M4 має вдвічі продуктивнішу процесорну частину і в 4 рази продуктивнішу графічну частину, ніж в M2. Але це все ще iPad OS і є доволі мало професійних застосунків та ігор, яким потрібна така потужність. Хоча Apple також і додала презентацію нових версій Final Cut Pro, Logic Pro 2 і Procreate, але було б набагато цікавіше отримати зміни в iPad OS 18. Хоча, знаючи Apple, сподіватися на нормальний доступ до файлів марно.

До речі, Apple нарешті здалася і перемістила фронтальну камеру з портретного положення на широку сторону рамки. Перефразовуючи Армстронга, маленький крок для людства, але величезний стрибок для яблучної компанії.

Нові iPad Pro доступні з варіантами пам’яті 256 Гб, 512 Гб, 1 Тб і 2 Тб. Ціна базової 11-дюймової моделі стартує з $1000, а базова 13-дюймова обійдеться в $1300 плюс податки.

Класична модель 10,1″ iPad отримала зниження ціни, тепер базова версія починається з $350 до оподаткування. А iPad Mini взагалі не має змін вже 5 років.

Від Youstas

Залишити відповідь