Давно минули ті славні часи, коли існував один єдиний iPad. Зараз можна придбати iPad на будь-який смак. Так, вони відрізняються не тільки за розміром, але відверто кажучи, для потреб більшості користувачів має роль лише діагональ. Зараз для перегляду відео і серфінгу у мережі не треба надпотужного заліза. Тим паче, що iPad OS повністю уніфікує досвід користування планшетом і більшість речей можна робити як на п’ятирічному iPad 5, так і на iPad Pro останньої моделі.

У мене у господарстві є кілька айпедів різного розміру, тому я хочу поділитися своїми думками з цього приводу з тими, кого цікавить це питання.

iPad Mini

Свого часу я дуже хотів собі планшет саме такого формату. Шукав і серед iPad і серед Android-планшетів. Я його собі уявляв як ідеальний варіант посидіти в інтернеті перед сном, щоб не розряджати телефон. І ця ідея повністю провалилась. Гортати стрічку новин все ж зручніше на телефоні. iPad Mini 6 хоч і не надто великий чи важкий, та все ж не такий комфортний, як телефон. І через нетривалий час я повністю полишив спроби користуватися iPad перед сном і перейшов назад на телефон.

Також на iPad Mini незручно дивитися фільми і серіали. Їх можна дивитися, я свого часу сам кодував і дивився фільми на Sony Ericsson W610i, а там екран 1,9” 176х220. Але на великому iPad все ж комфортніше. Хоча тут є нюанс. Екран iPad Mini 6 не дарма має більш витягнуті пропорції, ніж у класичного iPad. Так при перегляді фільмів різниця по корисній площі між його екраном і екраном звичайного iPad менш кардинальна, адже фільми зараз зазвичай мають широкоформатний розмір. Але все одно для фільмів краще обрати більший планшет.

Малювати на великому iPad зручніше, ніж на Mini, думаю це очевидно.

Ну і ще елемент дискомфорту – на iPad Mini 6 надто дрібні шрифти. Так як у нього роздільна здатність як у великого планшета, це дає дуже чітку і промальовану картинку. Але це не завжди потрібно і частіше робить шкоду. Наприклад іграм доводиться відмальовувати більше пікселів. Так, у планшета потужний процесор, але така кількість пікселів все одно дещо надмірна, краще б він був трішки енергоефективніший. Так само і шрифти дуже чіткі і гарні, мабуть навіть занадто як для планшета, краще б тексти були хоч трохи більші, бо у дорозі прочитати їх важко, а формат Mini провокує використання планшету завжди з собою.

То чи потрібен комусь iPad Mini, чи це повністю непотрібна модель?

iPad Mini я повністю рекомендую в першу чергу тим, хто багато мандрує. Хто б що не казав, але iPad Mini реально дуже компактний. Його реально можна засунути у велику кишеню, або маленьку сумочку. Він реально помітно легший за звичайний iPad. Якщо планшет вам потрібен скрізь з собою (з якихось причин не вистачає телефону), то iPad Mini стане прямо паличкою-виручалочкою. Як суто домашній гаджет краще кілька дюймів більший екран, різниця у розмірі та вазі буде не настільки критичною.

І друге, кому треба зупинити свій вибір на Mini – це геймери. Я не бачив ще більш зручного пристрою для ігор, ніж iPad Mini. Він достатньо великий, щоб краще насолодитися графікою гри, він достатньо маленький, щоб дотягнутися пальцями руки будь-куди, він достатньо легкий, щоб тривалий час тримати його у руках, він має більшу батарею, щоб тривалий час користуватись ресурсоємними застосунками. Тупо ідеальний формат.

iPad Pro 12,9

Повна протилежність. Суто стаціонарна тема. Якщо ви збираєтесь принаймні наскількись регулярно брати планшет з собою будь-куди, то це не ваш вибір. А якщо ви його вже придбали і треба кудись мандрувати – серйозно поміркуйте, невже не вийде обійтись телефоном.

iPad Pro важко довго тримати у руках (а чохол для нього сам по собі важчий за чохол до Mini, бо більший, і не треба мені розказувати, що будете користуватись без чохла – я знаю, скільки він коштує), на ньому незручно тягнутися до дальніх граней.

І всі ці недоліки переходять у переваги, щойно ви його відпустите з рук і кудись поставите! Це просто царський дисплей! Я пам’ятаю, коли з’явились перші TFT-телевізори, їх розмір спочатку був менший за цей планшет. Що вже казати за XDR, MiniLED і іншу технологічну магію. А ще ж звук! Просто суперський звук.

iPad Pro це суто тема дивитися відео. Поставити десь на стіл, ліжко, пузо, чи приліпити до холодильника і насолоджуватися. І ви реально будете насолоджуватися цією картинкою. Це не планшет, це ще один телевізор у домі.

Так, на ньому буде зручно малювати. Але це тільки у випадку, якщо ви малюєте. Так, у нього потужний процесор, але це важливо, якщо у вас є сучасний iPad якому не вистачає потужності. Адже у айпедів потужні процесори, це мають бути реально професійні задачі.

iPad, iPad Air

Як ви зрозуміли, для всього іншого є mastercard iPad. Або iPad Air якщо вам потрібна більша потужність. Це універсальний розмір. На ньому зручно і фільми дивитися і ще не дуже важко довго у руках тримати. Якщо ви не надто геймер, і не надто мандрівник, то це ваш вибір. Всім дякую!

Від Youstas

Залишити відповідь