Антивіруси бувають різні як за функціональністю, так і механізмом дії. Тому їх дуже складно порівняти між собою. Найкрутіший антивірус може одного разу вас підвести так, що мало не здасться. А якщо до критеріїв додати швидкість роботи – переможця взагалі буде складно визначити – кожен добрий у своєму кейсі використання. Але є критерій, який є однаковим для всіх. Причому його дуже просто і точно можна порівняти. Очевидно, це вартість різних товарів.

Як видно, цього року беззаперечним лідером є не дуже й популярний у нас Norton від Symantec. Особливо примітно, що більшість компаній для постійних клієнтів передбачили покращені умови – при замовленні захисту одразу на 2-3 роки ціна зростає менш ніж у 2-3 рази. А ось Symantec просто множить вартість ліцензії на кількість років. Ніяких потурань, з Нортоном не забавиш. Варто зазначити, що на момент написання статті на офіційному сайті Symantec було вказано «акційні» ціни. Дуже можливо, що акція у них тимчасова – лише для маркетингових цілей, щоб підштовхувати покупців поспішити з покупкою. Але, по-перше, навіть з урахуванням акції їхня вартість все одно залишається в категорії найдорожчих, а по-друге, зараз не тільки Norton дає знижки. На момент написання статті різного роду акції проходили у Avast і Panda. Причому з огляду на вартість Avast зараз можна забезпечити собі ліцензійний захист майже задарма. Серед антивірусних пакетів явно помітний демпінг компанії Avast. Воно й зрозуміло, адже в цій ніші вони мають дуже серйозного конкурента – їхнього власного безкоштовного антивірусу. Набагато цікавіший ринок комплексних рішень, адже саме він користується найбільшою популярністю. Найдешевші антивірусні пакети – DrWeb та Avast. Найдорожчий знову Norton. Шанси на нормальні продажі цього продукту будуть тільки якщо акційна ціна буде збережена на весь рік. Але для запасливих покупців він навіть з урахуванням акції є найгіршим вибором.

Метод дослідження

Для порівняння було взято ціни з офіційних локальних (російських) сайтів усіх компаній, які такий сервіс надають. BitDefender і Avira не мають локального магазину, втім у них немає локальної цінової політики, тому була взята звичайна ціна продукту і переведена за курсом станом на 1 лютого 2017 року.

Підсумок

Найдорожчим антивірусом 2017 серед розглянутих є Norton. Слідом за ним розташувався Eset зі своїми Nod32. Ця компанія нехай і втратила колишню пальму першості, але на час акції у Нортона все ще може з ним потягатися в плані дорожнечі. Що дивно, адже це є офіційні ціни російського офісу. Мабуть, це пов’язано з тим, що в компанії знають про місцеву любов до їхнього продукту, щоправда, у нас вона підкріплена можливістю «завантажити ключі безкоштовно, без СМС». Найдешевшими є рішення від DrWeb, Panda і Avast До речі, а силу того, що Avast є безкоштовний антивірус, у світі саме цей антивірус є найпопулярнішим, причому, з хорошим відривом. Посередині розташувалися Avira, McAfee та BitDefender. Вони не мають локальних офісів, тому ціна загальносвітова, звідси і позиція на ринку. Касперський свій продукт явно оцінював після ретельного аналізу цін конкурентів. Він не найдорожчий, але й далеко не найдешевший. Похвали варто те, що доплативши менше 500 руб. ми отримуємо ліцензію на рік більше – така програма лояльності для постійних клієнтів. Явна протилежність Нортон.

Від Youstas

Залишити відповідь