Приклад фейкового планшета

У мене є деякий досвід покупки електроніки в інтернет-магазинах, у тому числі зарубіжних. Крім того, я купував мобільні телефони на AliExpress і в результаті цими покупками залишився задоволений. Тому я думав, що купівля планшета не нічим відрізнятиметься. Але я помилявся.

У битві за долар Піднебесна вигадала безліч хитрощів, часом переступаючи межу нормальної конкуренції та натурального обману. Так, купуючи китайський планшет, дуже просто нарватися на фейк. Тільки уявіть, у пошуковій видачі майже половина планшетів такі.

Коли я з цим уперше зіткнувся, то відверто офіґів. І тепер дуже хочу поділитись з вами цією інформацією. Попереджений значить озброєний.

Як афера працює

Найпоширеніший обман у продавців із Піднебесної — це завищення показників. Будь-яка операційна система влаштована так, що інформація про «залізо» не перевіряється щоразу, як тільки ви цю вкладку відкриєте, а зберігається в готовому текстовому вигляді. Китайці цю фічу швидко прозгали і почали використовувати на стороні зла. Створюючи прошивку, вони можуть написати в файлах конфігурації, що в планшеті 100500 Гб пам’яті і мільйон ядер. Для них це питання кількох натискань на клавіатурі.

Що дозволено Юпітеру, то не дозволено бику – великий виробник так не зможе. Занадто великі будуть репутаційні втрати, коли обман розкриється, а він розкриється дуже швидко. Але Китай – це інша річ. Компанія без роду, без племені, може, ні з ким не радячись, скачати безкоштовні коди Android і зробити з ними все, що тільки захоче. Юридично, вона нікому нічого не зобов’язана, а якщо почнеться скандал, можна змінити назву бренду і продовжити виробництво на тому ж заводі у тому ж об’ємі.

Так ось, деякі недобросовісні виробники почали прописувати в інформаційних файлах завищені дані. Є у планшета 1 Гб оперативної пам’яті, а ви можете написати у прошивці, скажімо, 3 Гб. Або 4, або 10 — файлу як би пофіг. Є 8 Гб вбудованої пам’яті, а ви можете в пару натискань клавіатури “збільшити” до 32 Гб. А можете й до 128 Гб. Та хоч до Терабайта – написати можна все, що завгодно. І потім в налаштуваннях у розділі «Інформація про пристрій» буде написано саме те, що ви туди і записували – не докопаєшся. Навіть деякі синтетичні тести (привіт, Антуту) відображатимуть саме вашу творчість. Ідеальний злочин.

При цьому планшет нормально працюватиме. У разі обману з оперативною пам’яттю ви зможете відчути невідповідність лише по більш повільній роботі або по тому що програми постійно вивантажуються з пам’яті.

Але у разі обману із внутрішньою пам’яттю все складніше. Android щиро вважає, що пам’яті саме стільки, скільки написано, а значить, і поводитися з нею буде, думаючи, що її справді багато. І все, що ви захочете записати, він проковтне та віддасть контроллеру пам’яті на зберігання. А той запише лише те, на що реально є місце – решту проігнорує. Тому в системі файл ніби записаний, а прочитати його ви не зможете. Такі ось симптоми.

Приклад фейкового планшета

Як від цього обману вберегтися

Дам вам три основні поради.

Перший – уникайте безіменних виробників. Я розумію, що серед виробників планшетів ви, швидше за все, не побачите взагалі жодної знайомої назви, але все ж таки просто прогугліть назву компанії-виробника, у неї, як мінімум, повинен бути свій сайт. На AliExpress є планшети, які взагалі не мають назви(!), або один і той же планшет називається у кожного продавця по-своєму(!). В останньому випадку ви їх зможете помітити тільки візуально — корпус один і той же, промо-фотографії у всіх одні й ті самі, тільки логотип фотошопом змінено або навіть начисто стерто, немає логотипу. Уникайте таких покупок, продукт без назви — це продукт, іміджем якого ніхто не дорожить, а значить їм нічого втрачати. Це закінчиться 100% обманом покупця.

Є кілька назв «компаній», які часто використовуються в описі фейкових планшетів: Bobarry, BDF та CARBAYSTAR. Якщо побачите ці слова – тікайте від них! Втім, через тиждень весь цей ширвжиток може продаватися з іншими шильдиками.

Другий – ціна. Я розумію, що Китай в принципі бере ціною і розкид там буває дуже великий, але чудес не буває, увімкніть мозок, коли бачите 10Гб оперативної пам’яті за ціною $150.

Третій – синтетичні тести. Шукайте продукти, у яких покупці залишили скріншоти тестів продуктивності. Шукайте не тільки на Алі, шукайте по всій мережі. Не можете зрозуміти, яку модель шукати? Біжіть від неї! Дивись першу пораду. І навіть, якщо ви скористалися наведеними вище порадами і вже купили щось підозріле, відразу після отримання посилки ставимо якнайбільше додатків-тестувальників, перевіряємо продуктивність і те, що вони пишуть про залізо. Береженого Бог береже.

Бонусна порада. Зовсім не обов’язково, але так склалося, що найчастіше до фігового товару китайці кладуть такий собі «подарунок». Gift англійською. Подарунок цей зазвичай копійчаний (особливо для їх виробництва) — адаптер картки пам’яті, підставка або шнурок для телефону та інша дрібниця. Суть дії у психології. Ви отримали складну техніку, що працює. Якщо ви недостатньо добре в ній знаєтеся – то не помітите обману одразу. Максимум — що доставка довга, м’ята коробка або якісь незрозумілі глюки в роботі. Але в той же час вам прийшов подарунок безкоштовно! Його видно і можна помацати. Начхати, що він вам і даремно не потрібен — він же на халяву дістався! І ви заплющує очі на дрібні недоліки і ставите 5 зірок. І тут знаходиться один покупець із сотні, який розкрив обман. Його такий копійчаний подарунок не заспокоїть. Але його одна зірка у рейтинг продавця компенсуватиметься сотнею 5-зіркових відгуків. Відгуків типу “коробку ще не відкривав, доставка швидка, 5 зірок”. Як ви любите 😉

Приклад фейкового планшета

Планшети з двома операційними системами

У десяти випадків із десяти — це Android та Windows, і процесори у них від Intel. Що це за планшети? Як ми знаємо, і Microsoft, і Intel намагаються зайняти хоч якусь частку на ринку телефонів та планшетів. Зробити це якістю не виходить, тому вони заходять ціною. Вони пропонують процесори та ліцензію за дармовою ціною, фактично у збиток, аби їх хоч хтось використовував. А для китайських пристроїв, які грають як раз за рахунок ціни, це дуже вагомий аргумент.

Які у таких пристроїв переваги?

  • У них не обманюють з характеристиками, тому що Microsoft і Intel дізнаються і дістануть винних навіть за Великою Китайською Стіною.
  • Це реально найдешевші пристрої при своїх характеристиках.
  • У будь-який момент ви завжди зможете завантажитись у звичну Windows і отримати фактично повноцінний комп’ютер завжди з собою. Феноменально слабкий і лагучий, але інколи це може дуже стати у пригоді вдалині від дому.

Які такі пристрої недоліки?

  • Дефіцит пам’яті. Пам’ять планшета – це не жорсткий диск. Максимум, що ви зможете отримати — це 64 Гб, на які потрібно помістити одночасно дві операційні системи, причому Windows “важить” помітно більше, ніж Android, а для останнього потрібно зарезервувати ще й прихований розділ. У результаті користувачеві залишаються лічені гігабайти. І якщо мультимедіа ще можна тримати на карті пам’яті, то Андроїд захоче тримати все тільки на внутрішній.
  • Процесор Intel. Це цілий головний біль, тому що деякі серйозні програми та ігри в принципі відмовляться працювати на архітектурі х86, і ви з цим вже ніколи нічого не зробите. Але набагато помітніше для звичайного користувача те, що і графічний чіп від Intel зазвичай не хапає зірок з неба, так ще під нього ніхто нічого не оптимізує. Тобто. це буде явно неігровий планшет, і, якщо ви збираєтесь запускати якийсь “важкий” додаток, – на такому планшеті є шанс, що він зовсім не запуститься. А ще в цих процесорах немає підтримки SIM-карток та GPS. Якщо виробник планшета припаяв додатковий чіп, то вони будуть, але в дешевому сегменті найчастіше цих функцій не буде, тому врахуйте це.Гумор про AliExpress

Підсумок

Ринок планшетів дуже відрізняється від ринку мобільних телефонів. Тут інші імена, інші ціни та інші пастки. Добре, коли модель, яку ви приглянули, вже продається якийсь час і має вичерпні відгуки. В іншому випадку, намагайтеся брати тільки моделі від постачальників, що добре себе зарекомендували по іншим моделям. Я сподіваюся, мій маленький гайд допоможе вам не потрапити в біду, а в наступній статті я розповім, який планшет я придбав для себе.

Від Youstas

Залишити відповідь