Силами компанії Adobe формат PDF (Portable Document Format) став дуже популярним в документообігу. Але люди, які часто стикаються з цими файлами, можуть підтвердити, що відредагувати такі документи часом буває дуже важко. Мало того, що сама Adobe надає інструмент для редагування PDF лише за гроші, так проблем додає ще й те, що в PDF можна вбудовувати різноманітний контент, як-то зображення, відео, таблиці, звук і навіть інтерактивні скрипти. А ще творці PDF просто обожнюють перетворити текст на зображення – спробуй потім слово відредагуй.
Ситуація з форматом PDF цікава тим, що для їх редагування існує багато інструментів. І не всі вони платні. Просто їх багато, іноді доводиться користуватися декількома одночасно. Але факт – можна абсолютно безкоштовно повноцінно редагувати PDF-файли, тож давайте розберемо які є варіанти.
Графічні редактори
Насправді, PDF формат має дуже багато спільного саме з растровими зображеннями. А тому як платний Photoshop тієї ж Adobe, так і абсолютно безкоштовний Gimp, дозволяють редагувати готові PDF-файли, або створювати нові. Насправді більшість растрових графічних редакторів підтримує роботу з PDF. Сучасні редактори дозволяють працювати з багатосторінковими документами (хоч і поштучно), редагувати текст чи окремі зображення.
Офісні пакети
MS Office, LibreOffice, WPS Office та багато інших дозволяють працювати з PDF-файлами. У офісних програм дещо менше інструментів по роботі з багатошаровими документами а також з деяким мультимедійним вмістом. Але якщо ви працюєте переважно з текстовими PDF-файлами, то функцій текстових редакторів вам має стати з головою.
Онлайн-інструменти
Насправді саме онлайн-сервіси являють собою справжній клондайк по роботі з PDF-файлами. Їх багато і з їх допомогою можна зробити майже все безкоштовно.
Сама Adobe пропонує безкоштовні інструменти по простій зміні розміру готового PDF-файла, по створенню PDF з основних офісних і графічних форматів, а також по перетворенню PDF в офісний формат. Онлайн-інструменти самої Adobe https://www.adobe.com/acrobat/online.html (більшість з них платні, але деякі доступні безкоштовно, наприклад, компресія файла https://www.adobe.com/acrobat/online/compress-pdf.html
Онлайн-OCR сервіси майже завжди дозволяють працювати з форматом PDF. Це, безумовно, найкорисніша функція для тих PDF-файлів, в яких при створенні сторінки з текстом і таблицями були перетворені на зображення. Наприклад: https://www.onlineocr.net/ https://www.ocr2edit.com/pdf-to-text https://www.monica.im/pdf-tools/ocr-pdf https://www.monica.im/pdf-tools/ocr-pdf
І є онлайн-інструменти, які зібрали в одному місці одразу багато функцій по редагуванню цього формату файлів. Тут вже можна не лише перетворювати формати файлів, а і об’єднувати кілька PDF-файлів чи розрізати один, перетворювати у безліч інших форматів, наприклад .docx і т.д. Часто ці онлайн-інструменти настільки потужні, що можуть видати на виході дуже якісний офісний документ з розпізнаним текстом і збереженою версткою. Варті уваги:
https://tools.pdf24.org/en/all-tools
https://smallpdf.com/uk/edit-pdf