Windows Phone в наших краях не така вже й рідкість. Я постійно бачу телефони із шильдиком Nokia в руках дівчат, а іноді й хлопців. Навіть у деяких моїх знайомих були такі екземпляри. Мені, як людині небайдужій до техніки, завжди було цікаво помацати цю небачену звіринку. Але, поклацавши 5 хвилин чужий, відчуттів не залишалося зовсім ніяких — там все те ж, що і на численних скриншотах в мережі. Потрібні були почуття. Потрібен був свій телефон, який можна буде використати у реальному житті. І ось такий досвід з’явився, в мої лапки потрапила Nokia Lumia 630 із двома SIM-ками та новенькою WP 8.1. Досвід найсучасніший і середньостатистичний, адже не найдорожчі моделі стають масовими.

Я не хочу описувати сам телефон, це мені не цікаво. У вас може виявитися інша модель. А оглядів саме 630-ки в мережі повно.

Отже, Windows Phone у повсякденні. На диво, пересісти з Android виявилося простіше простого. У телефоні є пункт перенесення даних. Включаю Bluetooth на старому телефоні та новому, заходжу в додаток, з’єдную телефони, і WP сама починає витягувати з Android все, що їй потрібно. Тільки ото натискати «Дозволити» чи «заборонити». Хвилинна часу і готово.

Я, мабуть, надто довго користувався телефоном Samsung. Він мене втомив. Мене дістали ці постійні гальма. У мене дзвонилка відкривається за 2-3 секунди, не менше. А галерея взагалі доступна тільки самим терплячим користувачам. Та зрештою все, що стосується роботи з інтерфейсом, вимагало терпіння та смиренності. І це кепський користувальницький досвід, скажу я вам.

У моєму старому SGS Advance 768 Мб оперативної пам’яті. І вільно зазвичай менше 100 Мб. І це при тому, що стоять рут-права та автозапуск жорстко цензурується. Так, після зносу системи до заводських налаштувань, вільної пам’яті трохи більше, близько 200, але робити це щомісяця – помилуйте.

У Lumia 630 – 512 Мб оперативної пам’яті. Я з жахом уявляю, як би це виглядало на Android. Очевидно, нічого хорошого. Android — це вам не якась там Windows XP, на 512 Мб літати не буде. Швидше, на екрані з’явиться напис “Краще застрель”. А ось WP саме що “літає”. Меню, екрани та все інше запускається, тільки-но я тапну пальцем. І це підкуповує.

Так, камера та ігри запускаються повільно. Але в цей час бігають крапки «Йде запуск». І те, що система з тобою спілкується, а не тупо перестає реагувати – це також класно, як виявилося. Чисто психологічно.

І ось з’явилися перші відчуття. Windows Phone виявилася сама по собі дуже приємною і повернутою до користувача обличчям системою. Все в єдиному стилі, все спритно, все приємно. За час використання плитки не викликали дискомфорту. Єдине – на стартовому екрані краще тримати лише один екран плиток. Якщо потрібно прокручувати його – буде незручно. Краще б вони зробили гортання екранів, ніж безперервну прокрутку. Особисті претензії, бо важко знаходити де саме всередині стрічки знаходиться потрібна плитка.

Кумедна штука голосове управління. На моїй практиці це перша система, яка коректно зателефонувала людині, підписаній у телефонній книзі кирилицею. Ну і запуск додатків голосом – корисна фіча.

Якщо потанцювати з бубном, можна запустити і голосовий помічник Кортана. Вона набагато “живіша”. При достатньому володінні англійською можна поставити/вимкнути будильник, надиктувати СМС або попросити її заспівати пісню. Погано навіть не те, що вона не знає української. Погано, що для її запуску потрібно, щоб вся система була англійською. Очевидно, це якийсь юридичний нюанс, який, однак, робить її абсолютно неактуальною у неангломовних країнах.

Перейдемо до дьогтю. Як виключно телефон WP просто супер. За ці гроші Android не дасть вам нічого гарного. А ось як смартфон – починається повний морок.

По-перше, багато софту, який сприймається як само собою зрозумілий, на WP просто відсутній. По-друге, ті популярні франшизи, які є тупо скрізь, на WP платні (Cut The Rope, наприклад, або Angry Birds). І по-третє – на WP конкуренція слабша, а тому в бій вступають зовсім ще зелені програмісти. Як підсумок, левова частка софту та ігор за якістю виглядають, як Hello World! Якщо ви зрозуміли, про що я.

Добре хоч більшість соціальних мереж змогли собі дозволити створити офіційний клієнт, під WP у тому числі. Це, напевно, єдиний світлий промінчик у цьому чистилищі.

Підбір аналогів у софті у мене поки що не закінчився. Тому цей розділ я залишу дещо недомовленим. Перше враження – воно таке, як уже є. Але про нюанси та поради – впевнений, ще буде що розповісти.

Від Youstas

Техно-ентузіаст, захоплений дослідженням технологій. Мене зачаровує, як усе працює: хід інженерної думки, приховані інновації та технічні рішення, які залишаються непомітними для більшості.

Залишити відповідь