Для багатьох з вас літо представляється райським часом з відпусткою та пляжем. Але для комп’ютерної техніки літо – це, швидше, випробування пекла. Ніжний силікон не дуже добре переносить підвищені температури, йому стає погано. Своєї техніки потрібно допомагати, тому я зібрав кілька порад про те, як допомогти їй дожити до зими.

  • Саме час стерти пилюку. Пил з часом накопичується в повітроносних шляхах техніки та забиває їх. Тому все, що можна розібрати, – розбираємо та викорінюємо пил. Де недоступно, можна скористатися пилососом (природно, намагаючись не пошкодити дрібні та тендітні деталі). Крім очищення самого комп’ютера або ноутбука, не полінуйтеся також протерти пил навколо місця, де він стоїть, адже звідки ж він потрапляє всередину.
  • Повітрю – шлях! Не загороджуйте комп’ютер, не нагромоджуйте мотлох біля нього, не ставте його в замкнені порожнини меблів. Найкраще місце – відкритий простір: по можливості на підлозі, бажано на повітряному шляху від вікна до дверей, до іншого вікна, вентиляції або іншого джерела повітря. Не думайте ставити ноутбук на ліжко або іншу м’яку поверхню, т.як найчастіше при цьому наглухо прикриваються вентиляційні отвори.
  • Жодного сонячного світла. Уникайте залишати техніку на літньому прямому сонячному світлі.
  • Якщо у вас стаціонарний комп’ютер – забезпечте його на літо достатньою кількістю кулерів. Якщо у вас ноутбук – можливо, має сенс купити повітроносну підставку. Тільки переконайтеся, що ви сумлінно прочистили його вентиляційні отвори від пилу. Як зрозуміти, чи достатньо кулерів? Встановіть будь-яку програму, яка показує температуру основних комп’ютерних компонентів, і перегляньте. Все, що при звичайній роботі розігрівається вище 40⁰, вимагає або додаткового кулера, або більш раціонального розташування в повітряному потоці.
  • Якщо у приміщенні є кондиціонер або вентилятор, дуже бажано, щоб комп’ютер знаходився у струмені повітря від нього.
  • Можливо, вам доведеться трохи зменшити свою ігрову активність, якщо ви віддаєте перевагу сучасним вимогливим іграм. Як мінімум, грайте з перервами кожні півгодини. Особливо це стосується ноутбуків з їх убогим повітряним трактом.

Якщо нічого з вищезгаданого не допомагає – змініть термопасту на процесорі. Якщо не знаєте, як це зробити – зверніться до найближчого сервісного пункту.

Від Youstas

Залишити відповідь