На наш час довелося становлення так званого «Інтернету речей», коли вся домашня електроніка може керуватися за допомогою глобальної мережі. При згадці цього словосполучення на думку приходять кондиціонери, телевізори та холодильники. Однак індустрія вже зробила крок далі.

На останній конференції з комп’ютерної безпеки Defcon у Лас Вегасі була зачитана цікава доповідь, що вибивається із загального потоку інформації. Двоє дослідників, які зі зрозумілих причин побажали залишитися прихованими під ніками (gOldfisk і rancidbacon), досліджували вібратор We-Vibe 4 Plus. Цей пристрій має Bluetooth-модуль, за допомогою якого підключається до мобільного телефону. Задум проста – ви можете змінювати інтенсивність вібрації, що називається, «не відходячи від каси».

Але якщо ваш телефон має підключення до Інтернету, вся інформація про стан пристрою буде надіслана виробнику. Вібратор кожну хвилину фіксує температуру, а також повідомляє, коли користувач переходить рівень вібро. Таким чином, виробник буде повідомлено, коли ви закінчите що називається в реальному часі.

З одного боку, виробник чесно попереджає, що пристрій може збирати статистику використання. За словами Френка Феррарі, президента компанії-виробника, ця інформація потрібна для того, щоб досліджувати, як найчастіше використовується пристрій, для того, щоб у майбутньому поліпшити його.

Також варто розуміти, що зазвичай в Секс-шопах не потрібно залишати паспортні дані, так що інформація, що передається, знеособлена і не несе даних про власника пристрою. Але більше турбує потенціал цієї проблеми. Інтернет речей вже перейшов із розряду фантастики у буденність. Не далека та година, коли всі секс-іграшки можуть отримати подібну функціональність і почнуть закидати нас таргетованою рекламою залежно від сексуальної активності, переваг або навіть днів циклу. Адже майбутні розробки зможуть отримати додатково багато інформації про власника з самого телефону. Справжній жах викликають думки про те, що станеться, якщо до цієї інформації доберуться хакери. Що ж, ласкаво просимо у майбутнє.

Джерело

Від Youstas

Залишити відповідь