6 червня відбулася конференція Apple WWDC 2022. На ній Apple розказала, які зміни чекають нас у iOS 16, показала нові ноутбуки MacBook Air на M2 та багато іншого.

Що буде у iOS 16

Apple вирішила зробити черговий крок у сторону Android і дозволити користувачам налаштовувати екран блокування. Тепер буде можна не тільки змінити шпалери, а і шрифт і колір годинника, додавати нові віджети погоди, кільця активності, події календаря, тощо. Також будуть оновлення сповіщень і функція фокусування.

Також розробляється функція Live Activities, яка дозволяє керувати застосунками з заблокованого екрана. Також будуть приховані сповіщення, розміщені внизу екрана блокування.

У застосунку Повідомлення тепер будуть дуже широкі можливості для управління перепискою. Тепер будь-яке повідомлення можна відредагувати, а також відмінити надсилання помилково надісланих повідомлень. Також можна буде відмітити повідомлення як непрочитане, щоб швидко повернутися до нього пізніше.

Pay Later – розстрочка інтегрована на рівні системи.

Safety Check – перевірка, хто має доступ до ваших програм, паролів, історії відвідувань, тощо.

Оновлення CarPlay. Тепер CarPlay зможе отримувати доступ до бортового комп’ютера автомобіля і використовувати цю інформацію в своїх віджетах, замінюючи ними стандартні.

Apple Fitness тепер буде доступний усім користувачам iPhone, а не тільки власникам Apple Watch.

Доречі, нова WatchOS 9 отримає ряд нових функцій слідкування за здоров’ям, наприклад, відстеження фібриляції передсердь і нагадування про прийом ліків. Але ці функції будуть доступні не у всіх країнах.

Новий вигляд Apple Home. Кардинально перероблений зовнішній вигляд застосунка. Також тепер можна буде переглядати чотири камери відеоспостереження одночасно.

MacBook Air 2022 на M2

Apple заявляє, що новий чіп M2 буде на 18% потужніший, ніж M1.

Нові Mac Book Air 2022 будуть поставлятися з новим чіпом а також у чотирьох кольорах: срібний, космічний сірий, зоряне світло, і темна ніч. Також він отримає більший 13,6-дюймовий дисплей, тоншу панель і невеликий зарядний пристрій з двома USB-C. Тож тепер в iPhone немає зарядки але вам пропонують заряджати його разом з MacBook, не займаючи його портів. Ціна MacBook Air 2022 починається з $1200 за мінімальну конфігурацію.

Новий MacBook Pro 13-дюймів також тепер отримає M2. Він матиме до 24 Гб ОЗП, до 2 Тб SSD і автономність до 20 годин. І в ньому все ще є сенсорний TouchBar. MacBook Pro 13-дюймів з M2 буде доступний з наступного місяця, ціна буде починатися з $1300.

MacOS Ventura отримає інструмент багатозадачності Stage Manager. Також оновлення будуть у програмах Spotlight та Apple Mail.

Passkeys замість паролів. Apple планує повністю ізолювати користувача від паролів. За допомогою Passkeys вам достатньо буде розблокувати iPhone чи Mac, і Safari сама увійде на сайти та сервіси.

iPhone як веб-камера

Схоже Apple перевинайшла стародавню технологію, що дозволяє використовувати телефон як веб-камеру, причому без дротового з’єднання. Сподіваюсь, Apple зробить так, щоб iPhone при цьому не розряджався надто швидко.

iPadOS 16 отримає багато оновлень по багатозадачності і віконному режиму, що більш наблизить його до Mac, ніж до iPhone. Новий режим Stage Manager тепер дозволить зручно керувати кількома вікнами (але це тільки для iPad Pro з M1), а також анонсовану таку собі інтерактивну дошку для написів і малювання Freeform. І ви не повірите, але в 16й версії iPadOS нарешті з’явився рідний застосунок прогнозу погоди.

Від Youstas

Залишити відповідь